tvillarreal8 tvillarreal8
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 6 pints of ice cream cost $15.66. How much would 30 pints of ice cream cost?

Respuesta :

jacobwertz16
jacobwertz16 jacobwertz16
  • 16-02-2022
It would cost you $78.30
Answer Link
qwe241
qwe241 qwe241
  • 16-02-2022
30/6 = 5
15.66 * 5 = 78.3
The answer is 78.3$
Answer Link

Otras preguntas

List and describe the three elements of media literacy
I’m honestly having the biggest brain fart with this right now, end of the school year brain , someone please help!!
Can someone please help me?
Which process increases the surface area of foods prior to chemical digestion?
What is the range of the function y=^3 sqrt x+8
log10 Xf = log10 Xo + n log10 0.5. Write an expression to find n.
write an equation to find the missing side lenght. use ? for the number you do not know
(50 POINTS!!) The two triangles are similar. What is the value of x?
Nancy is trying to stop snacking on unhealthy food while she watches movies. Give her advice about how to change this health habit using a health habit therapy
In the ground state, an atom of which elements has two valence electrons 1) Cr 2)Cu 3) Ni 4)Se