liakos340
liakos340 liakos340
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

Help please! All help is greatly appreciated!

Help please All help is greatly appreciated class=

Respuesta :

neonlightningboltz
neonlightningboltz neonlightningboltz
  • 11-02-2022

Answer:

Tyrell will spend $45.99.

Step-by-step explanation:

9x12=108

1 page= $2.75

12 pages= $2.75 x 12 = $33

Price of organizer + price of pages= $12.99 + $33 = $45.99

Hope this helps :)

Answer Link
looopppplol
looopppplol looopppplol
  • 11-02-2022
Answer: He will spend $45.99

Explanation:

1 page = $2.75

12 pages = 33
$2.75

x 12 = 33

$12.99 + 33 = $45.99

Answer Link

Otras preguntas

what animal that does not eat meat
Find the perimeter. Simplify your answer.
How much is the oxygen valency?
What are three examples of erosion? What is the difference between weathering and erosion? (must be at least 3 sentences please I really need it
what species accepts electrons in the final step of the electron transport chain?
Andrea has 473 scented stickers in her sticker book. How many tens of stickers does Andrea have? 7 40 47 70
Features of the command economy of ancient Egypt
Mrs. Letting brought 40 cookies to school. Mrs. Letting's class ate 1/2 of the cookies and Mrs. Kim's class ate 1/4 of the cookies. How many cookies are left?
Write a slogan for Mercedes
in order to take notes the primary motor cortex must receive input from the ________ first.