Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Peter shoveled a driveway today to earn some extra money. He spent $4.10 on a shovel and $5.60 on lunch. He charged $18.50 to shovel the driveway. What was his
I NEED ANSWER NOW PLEASE ASAP
please help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ty :)
Maia and Chris were discussing a type of climate characterized by very low precipitation, localized extreme variations in temperature from day to night with org
Which statement best explains why magnesium and chlorine combine in a 1 to 2 ratio.
10 is 25 percent of what number?
Ben uses a compass and a straightedge to bisect angle PQR, as shown below: The figure shows two rays QP and QR having a common end point Q. An arc drawn from Q
Students are visiting a marine national park.The tour guide tells them about __________, algae found within the gastrovascular cavity of coral. A) phytoplankton
Which of these describes “Al”?
Will give brainleist! Answer this math question in the picture, making sure to follow the steps! Sorry for the bad quality.