aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

Which is the best restatement of the following sentence? Right or wrong, I assumed this ground, and now avow it. I assumed I would make the right decision.
how to eliminate negative self-talk
If we cut ________ the neighbor's yard, we'll get to timmy's house much faster. my answer: a. threw b. through c. thorough
What is the value of f(x) = 36x when x =1/2
The ______ law requires owners and operators of motor vehicles to be financially responsible for damages and or injuries they may cause to others when a motor v
Which statement about sample size is true? A. As the sample size within a study increases, statistical power decreases. B. As the sample size within a study dec
Aristotle believed that the earth is made of permanent, non-perishable matter he called aether. true false
Viruses are considered non-living organisms because: a. they contain dna c. they contain rna b. they cannot reproduce outside a living cell d. they cause di
TRUE OR FALSE! A query can have no more than three common interpretations.
The function of the sinoatrial node is to a. filter lymph. b. prevent blood from backing up into the atrium. c. keep the heart beating. d. divide the right