yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did immigrants tend to group together in cities?
It is likely that Earth could lose half of its species in the next ____________ years. a. 50 b. 100 c. 500 d. 1000
How did professors feelings about black well as a student change over time?
How do you do 720 divided by 10 with the exponet of 3
How does Macbeth persuade the murderers to help him? He tells the murderers that it was really Banquo who did some things they thought Macbeth had done to harm
Indicate which pattern of evolution is shown by the many species of finches on the Galápagos Islands.
What is the main difference between the right side and left side of the heart?
Michelle has $12.30 in her purse in 1 cent 5 cent and 25 cent coins. if she has an equal number of each coin type how many coins does Michelle have in her purse
You sell pies at a farmers' market for $7.50 each. A group of 5 kids wants to pitch in equal1y to share one of your pies. How much will each of them need to pa
Which of the following writers did not come from Ireland? a) W. B. Yeats b) James Joyce c) Seamus Heaney d) Oscar Wilde e) none of the above; all came from