quiariwright188
quiariwright188 quiariwright188
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

At a candy store you could get 3 giant lollipops for $8.94. How much would it cost to buy 6 lollipops?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 14-10-2021

Answer:

$17.88

Step-by-step explanation:

6/3=2

8.94·2=17.88

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-10-2021

Answer:

53.64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In theatre 3. Who makes the show look good?
4ax + 2bx =?? Es urgente
Simplify each ratio to lowest terms.
Zerble chews mint gum when they study. According to classical conditioning, what should Zerbie do to perform well on the test? O Chew mint gum O Reward themselv
A food has 2 grams of protein, 2 grams of carbs, and 2 grams of fat. How many total calories does this food have? HELP
What is the measure of angle 8 ? (Number only for the answer; no degree symbol) *
Somebody help ASAP hurry
HELP PLEASEE!! You will build a simulation of a population using the same elements as the simulation pictured here and show how the traits in this population ch
PLEASE HELP ASAP!!! MARKING BRAINLIEST!!!
*specific heat of tin: 230 | specific heat of carbon: 709* Which will provide more thermal energy and why? 2 kg of tin at 50 C or 2 kg of carbon at 50 C