duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

The major initiative of President Clinton’s first administration was to address the rising cost of health care and the growing number of uninsured Americans. Al
Ionic formula for rabidium sulfate
Incest is a cultural universal, but A) not all cultures have one. B) not all cultures define incest the same way.
Which of the labeled structures in the image allows bacteria to exchange genetic material and thus evolve to be better pathogens?
. An intermediate sanction designed to confine pretrial detainees or convicted offenders to their homes during the hours when they are not at work, attending a
What happens when a solid becomes a liquid? A) it changes shape and volume B) it changes volume but not shape C) neither volume nor shape changes D) it chan
With which of the following scenarios should a perfectly competitive firm shut down in the short run? I. P = $80, VC = $180,000, and Q = 2,000 II. TR = $45,00
Mark works at​ EFG, Inc. and has access to sensitive stock market information. Mark often uses that information to make decisions about when to buy and sell​ st
Could some one explain to me how to do this problem
15 points! Please help!