Sanayakhan
Sanayakhan Sanayakhan
  • 14-10-2019
  • Mathematics
contestada

Two apples and three mangoes cost rs 86 . four apples and one mango cist rs 112 .what is the cost of an Apple??? Answer fast as u can.

Respuesta :

sanayakhan777
sanayakhan777 sanayakhan777
  • 14-10-2019

Step-by-step explanation:

Ver imagen sanayakhan777
Answer Link

Otras preguntas

The type of map above is a thematic map showing a pattern that is happening across part of the Earth’s surface. Which kind of map is shown in the image above?
What factors contributed to england's establishment of colonies on the north american continent
3-4z = -5+8z Can someone help?
A=FV-OV/T solve for OV
What were the major economic activities of English conlonies in America?
A reflex response to excessive pain or heat is first processed through the brain. True or False
What part of the child's brain is responsible for licking and eating reflexes?
How many moles of water are made from complete reaction of 1.4 moles of hydrogen gas?
Which of these involved the study of consumer purchases by senior citizens?
What leader of the Indian Independence movement am I? I believed that civil disobedience was ineffective and that the British needed to be overthrown through v