lilliannys1044 lilliannys1044
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

On call= 3.5 hours:$10 Talk Time= 1/2 hour: $1.25 Wich company offers the best deal? explain your answer

Respuesta :

braxtonvincent braxtonvincent
  • 03-10-2019
If this is asking which company is cheaper then that would be talk time because 1/2 an hour costs $1.25 so if you double that it’s 2.50 then double that and you get 5.00. Add 2.50 one more time and you get 7.50 then add 1.25 and you get 8.75. In the end talk time will be cheaper by $1.25
Answer Link

Otras preguntas

Extension activity I liked... because... I enjoy... because... The best thing about... was... was most enjoyable because... I didn't like... because... I didn't
More and more people live as sngles or as single parents. Discuss" the advantages and disadvantages of Iving alone. You may include your own experiences.l neeee
What is the equation of the line that passes through the point (7, 1) and is parallel to the line with the equation y=4x−1?
can someone Korean please translate this :^​
What is the x in this equation 14x−8=4
-0.1 = -10e e= i need this asap
When reproduction involves two parents, which two statements describe the offspring? A. Offspring are genetically identical to one parent. B. Offspring differ g
% Daily Value Total Fat 18% Saturated fat 15% Trans Fat Cholesterol Sodium The % DV is based on 100% of the daily value for each nutrient. 10% 20% 10% 0% Total
voice: sometimes his behavior annoys me.​
Using exactly SIX words, define a "species" *