badboyethen4562 badboyethen4562
  • 13-05-2019
  • Mathematics
contestada

Devon paid for 4 pounds of bananas with a $10 bill. He got back $4.00. What was the cost of 1 pound of bananas? $3.50 $24.00 $1.50 $1.00

Respuesta :

sunset07 sunset07
  • 19-05-2019

Answer:

24.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)